Na Květnou neděli 9. dubna papež František povede procesí na svatopetrském náměstí. Průvod vyjde v 10.30, potom bude Svatý otec celebrovat mši svatou se svěcením olivových a palmových ratolestí. Květná neděle je také dnem, kdy se slaví diecézní 32. Světový den mládeže, tentokrát na téma Lukášova evangelia „Veliké věci mi učinil ten, který je mocný“ (Lk 1,49).
Program TV Noe
Program Rádia Proglas

Na Zelený čtvrtek 13. dubna bude papež František celebrovat mši svatou se svěcením olejů (Missa Chrismatis) ve svatopetrské bazilice se začátkem v 9.30.
Program TV Noe
Program Rádia Proglas

Na Velký pátek 14. dubna Svatý otec povede velkopáteční obřady, které začínají ve svatopetrské bazilice v 17 hodin. Potom bude následovat od 21.15 tradiční křížová cesta (Via Crucis) v Koloseu a po jejím skončení Svatý otec pozdraví poutníky a udělí své apoštolské požehnání.
Program TV Noe
Program Rádia Proglas

Na Bílou sobotu 15. dubna bude Svatý otec celebrovat za účasti kardinálů a biskupů velikonoční vigílii ve svatopetrské bazilice. Bohoslužba začne ve 20.30 svěcením velikonočního ohně a procesím s paškální svící. Během mše bude Svatý otec udělovat svátost křtu.
Program TV Noe
Program Rádia Proglas

Na Velikonoční neděli 16. dubna bude papež František celebrovat mši ke slavnosti Zmrtvýchvstání Páně. Ta bude začínat v 10 hodin ve svatopetrské bazilice, poté pak udělí požehnání ‘Urbi et Orbi’ z balkonu baziliky.
Program TV Noe
Program Rádia Proglas

(vatican.va, cirkev.cz, foto: Mazur/catholicnews.org.uk)