S.MAGAZÍN

Z křesťanského světa

Zprávy a novinky z "křesťanského světa", promluvy a duchovní život.

František: Církev musí překvapovat

Jak vypadala církev v den Letnic? Proč vzbuzovala úžas i komplikace? O dvou nevšedních rysech církve - schopnosti překvapovat a komplikovat - mluvil papež František v den slavnosti Seslání Ducha Svatého.

Celý článek

František: Vyjděme do digitálního světa

První červnový den není jen svátkem dětí, ale také 48. Světový den sdělovacích prostředků. Při této příležitosti vydal papež František poselství s názvem Komunikace ve službě autentické kultury setkávání. Neváhejte se do textu začíst, jistě vám…

Celý článek

František v Getsemanech: Kdo jsem před trpícím Pánem?

Papež František na své cestě do Svaté země pronesl mnoho opravdu zajímavých a inspirativních promluv. Tuto, jenž zazněla v bazilice Národů v Getsemanech, směřoval zvláště přítomným řeholníkům, řeholnicím a seminaristům.

Celý článek

František na pouti ve Svaté zemi

Právě dnes je papež František na pouti ve Svaté zemi. Ve dnech 24. - 26. 5. jej zde čeká opravdu naplněný program: více než deset promluv, tři eucharistické celebrace a nespočet veřejných i soukromých setkání.

Celý článek

František: Jak řešit konflikty v církvi?

Jak řešit konflikty? A zvláště pak ty, které vznikají v církvi? Jednu z cest nám nabízí papež František v této promluvě pronesené v neděli 18. 5. na Svatopetrském náměstí.

Celý článek

Týden s růžencem (Dopis mladým V.)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho květnové vydání.

Celý článek

Reportáž ze svatořečení Jana XXIII. a Jana Pavla II.

Již od blahořečení Jana Pavla II. v roce 2011 bylo mým snem zúčastnit se jeho svatořečení a tento sen se stal skutečností!

Celý článek

František: Povolání jako svědectví o pravdě

Právě teď prožíváme Týden modliteb za duchovní povolání, který vyvrcholí v neděli 11. května Dnem modliteb za duchovní povolání. Při této příležitosti vydal papež František následující poselství.

Celý článek

Svatořečení Jana Pavla II. a Jana XXIII. v číslech

V neděli 27. dubna byli Jan Pavel II. a Jan XXIII. prohlášeni papežem Františkem za svaté. Jak kanonizace probíhala? Odpovězme si v matematickém stylu. :)

Celý článek

Velikonoce s Františkem

Jak prožil největší katolické svátky papež František? Čím nás mohou jeho promluvy i skutky inspirovat tentokrát?

Celý článek

« novější 1 6 12 17 18 19 20 21 22 starší »