S.MAGAZÍN

Z křesťanského světa

Zprávy a novinky z "křesťanského světa", promluvy a duchovní život.

Odpovídejme láskou (Dopis mladým IX.)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho zářijové vydání.

Celý článek

Snažme se o dokonalost (Dopis mladým VIII.)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho srpnové vydání.

Celý článek

Nejsem sirotci (Dopis mladým VII.)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho červencové vydání.

Celý článek

František novomanželům: Kristova láska je lékem na omrzelost

V neděli 14. září oddal papež František 20 manželských párů. Na tento den připadl svátek Povýšení svatého kříže, proto Svatý otec během této slavnostní mše kázal o vyvýšení měděného hada na poušti. Měděný had symbolizoval protijed na omrzelost Židů…

Celý článek

František: Vyhněme se drbům a urážkám

Jak někoho citlivě upozornit na jeho chybu? Být diskrétní, vyhýbat se drbům a urážkám a uvědomit si, že i já jsem hříšný/á - radí nám papež František v této promluvě z minulé neděle.

Celý článek

František: Nenechte se "rozředit" světem

V této promluvě před modflitbou Anděl Páně nám papež František přibližuje, kdo je "světem rozředěný" křesťan a jak se tomuto stavu vyhnout.

Celý článek

František: Modleme se za mír

Papež František nás vyzývá k modlitbě za všechny politické či náboženské konflikty, které v poslední době vypukly.

Celý článek

František: Nebloumejme životem. Jděme!

Během své cesty po italské Molise se papež František setkal i s mladými. Jeho promluva může být inspirativní i pro nás - ani my nemáme bloumat životem, ale jít odvážně a odpovědně, s nadějí, solidaritou a hlavně s Ježíšem.

Celý článek

František: Přijměme tíhy druhých

Jak rádi slyšíme útěšná slova o tom, že Ježíš občertsví naši duši. Jak rádi mu svěřujeme naše starosti... Papež František nám však připomíná, že bychom neměli zapomínat ani na starosti ostatních a pomáhat jim nést jejich břemena.

Celý článek

Nejsme sirotci (Dopis mladým VII.)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho červencové vydání. Milí…

Celý článek

« novější 1 8 15 22 23 24 25 26 27 28 29 starší »