S.MAGAZÍN

Z křesťanského světa

Zprávy a novinky z "křesťanského světa", promluvy a duchovní život.

Běžet jako o život (Dopis mladým IV.)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho dubnové vydání.

Celý článek

František: "Vyjděme z hrobů!"

O tom, že Boží milosrdenství opravdu nezná mezí, se dočtete v promluvě papeže Františka před modlitbou Anděl Páně v neděli 6. dubna.

Celý článek

František: Půst vyzývá ke změně života

Půst je výzvou k obrácení, k oblečení nového člověka a zůstávání v Boží lásce. Tak bychom mohli shrnout promluvu papeže Františka během kajícné pobožnosti v bazilice svatého Petra (28. 3.). Poté, co ji pronesl, odebral se do zpovědnice. Avšak dříve,…

Celý článek

Týden modliteb za mládež se blíží

Týden modliteb za mládež se již blíží! Tato akce se tradičně uskutečňuje od 5. neděle postní (letos 6. dubna) do květné neděle (13. dubna).

Celý článek

Josef je vzor pro tatínky i vychovatele

Na svátek svatého Josefa se papež František zamýšlel nad tím, čím je pro nás - a především pro tatínky a vychovatele - Josef inspirativní.

Celý článek

Půst je přípravou na povolání (Dopisy mladým III.)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho březnové vydání.

Celý článek

Rozhovor: Františkova opravdovost víry

Papež František dnes slaví rok svého pontifikátu. Při té příležitosti vám přinášíme rozhovor s P. Janem Balíkem, ředitelem Sekce pro mládež ČBK. Dozvíte se v něm, čím je Františkův pontifikát charakteristický, jak inspiruje mládež nebo o změnách v…

Celý článek

Františkovo poselství k postní době

Stal se chudým, abychom zbohatli z jeho chudoby. (srov. 2 Kor 8,9) O tento úryvek z Písma se opírá papež František ve svém poselství k postní době. Zamýšlí se nad tím, jak nás může inspirovat evangelijní poselství o chudobě a výzva k chudému životu.

Celý článek

František k SDM: Království je v srdci člověka

Přinášíme vám poslední díl poselství svatého otce Františka ke XXIX. Světovému dni mládeže 2014. Letošním mottem SDM je úryvek: „Blahoslavení chudí v duchu, neboť jejich je nebeské království“ (Mt 5,3).

Celý článek

František k SDM: Blahoslavení chudí v duchu

Přinášíme vám poselství svatého otce Františka ke XXIX. Světovému dni mládeže 2014. Letošním mottem SDM je úryvek: „Blahoslavení chudí v duchu, neboť jejich je nebeské království“ (Mt 5,3). Poselství publikujeme na pokračování, můžete se tedy těšit…

Celý článek