S.MAGAZÍN

Z křesťanského světa

Zprávy a novinky z "křesťanského světa", promluvy a duchovní život.

František: Jak řešit konflikty v církvi?

Jak řešit konflikty? A zvláště pak ty, které vznikají v církvi? Jednu z cest nám nabízí papež František v této promluvě pronesené v neděli 18. 5. na Svatopetrském náměstí.

Celý článek

Týden s růžencem (Dopis mladým V.)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho květnové vydání.

Celý článek

Reportáž ze svatořečení Jana XXIII. a Jana Pavla II.

Již od blahořečení Jana Pavla II. v roce 2011 bylo mým snem zúčastnit se jeho svatořečení a tento sen se stal skutečností!

Celý článek

František: Povolání jako svědectví o pravdě

Právě teď prožíváme Týden modliteb za duchovní povolání, který vyvrcholí v neděli 11. května Dnem modliteb za duchovní povolání. Při této příležitosti vydal papež František následující poselství.

Celý článek

Svatořečení Jana Pavla II. a Jana XXIII. v číslech

V neděli 27. dubna byli Jan Pavel II. a Jan XXIII. prohlášeni papežem Františkem za svaté. Jak kanonizace probíhala? Odpovězme si v matematickém stylu. :)

Celý článek

Velikonoce s Františkem

Jak prožil největší katolické svátky papež František? Čím nás mohou jeho promluvy i skutky inspirovat tentokrát?

Celý článek

Běžet jako o život (Dopis mladým IV.)

Královehradecká diecéze letos slaví 350 let od svého založení. Tento jubilejní rok byl také vyhlášen diecézním Rokem povolání. Při té příležitosti píše biskup Jan Vokál každý měsíc dopis mladým. Zde si můžete přečíst jeho dubnové vydání.

Celý článek

František: "Vyjděme z hrobů!"

O tom, že Boží milosrdenství opravdu nezná mezí, se dočtete v promluvě papeže Františka před modlitbou Anděl Páně v neděli 6. dubna.

Celý článek

František: Půst vyzývá ke změně života

Půst je výzvou k obrácení, k oblečení nového člověka a zůstávání v Boží lásce. Tak bychom mohli shrnout promluvu papeže Františka během kajícné pobožnosti v bazilice svatého Petra (28. 3.). Poté, co ji pronesl, odebral se do zpovědnice. Avšak dříve,…

Celý článek

Týden modliteb za mládež se blíží

Týden modliteb za mládež se již blíží! Tato akce se tradičně uskutečňuje od 5. neděle postní (letos 6. dubna) do květné neděle (13. dubna).

Celý článek

« novější 1 7 14 20 22 23 24 25 26 starší »